Commissieleden

Commissieleden2021-08-05T11:31:32+01:00

De drie EUREGIO-commissies “MOZER – maatschappelijke ontwikkeling”, “Economie en arbeidsmarkt” en “Duurzame ruimtelijke ontwikkeling” ondersteunen het werk van de EUREGIO. Deze commissies zijn analoog georganiseerd aan de drie speerpunten uit onze strategie ‘EUREGIO 2030’. De commissies bestaan uit 25 (“MOZER – Maatschappelijke ontwikkeling” en “Economie en arbeidsmarkt”) en 27 (“Duurzame ruimtelijke ontwikkeling”) stemgerechtigde leden, die afgevaardigd zijn door de EUREGIO-Raad, maar ook uit deskundigen van de lokale overheden. De commissies behandelen grensoverschrijdende kwesties en onderzoeken de ingediende aanvragen voor INTERREG-projecten op hun grensoverschrijdende toegevoegde waarde en haalbaarheid. Vervolgens formuleren zij een inhoudelijke aanbeveling voor het Dagelijks Bestuur en voor de EUREGIO-Raad.

EUREGIO_-_Wat_we_doen_-_Onze_projecten

1. Commissie MOZER – maatschappelijke ontwikkeling

Dit omvat de onderwerpen sociaal-culturele ontmoetingen, gezondheid & sociale zaken, onderwijs & kwalificatie, en veiligheid.

Voorzitter
Lidstaat Fractie Naam
D SPD/PvdA-fractie Jürgen Coße
Vakmensen uit de deelregio’s van de EUREGIO
Lidstaat Deelregio (instelling) Naam
NL Gebied Regio Twente (Saxion) Marion Hemsing
NL Gebied Regio Twente (Veiligheidsregio Twente) NN: Opvolger Ron Poot
NL Gebied Regio Twente (Regio Twente) NN: Opvolger Bert Oudenaarden
NL Gebied Coe/Har/Om (Gemeente Haardenberg) Ineke Lugies
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Aalten) Alexandra Arens
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Berkelland) J. van Oostrum
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Borken) Elisabeth Büning
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Steinfurt) Tilmann Fuchs
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Warendorf) NN: Opvolger Ronald Fernkorn
D NRW-deel EUREGIO (Stadt Münster) Christiane Lösel
D Nds-deel EUREGIO (Emsländische Kommunen) Bernhard Overberg
D Nds-deel EUREGIO (Osnabrücker Kommunen) Cornelia Pabst
Vertegenwoordigers uit de EUREGIO-raad
Lidstaat Fractie Naam
NL SPD/PvdA-fractie A.H. Bronsvoort
NL Fractie Zonder Grenzen A. Kion
NL Fractie Zonder Grenzen C. Laurens
NL Fractie Zonder Grenzen M. Paters
NL CDU/CDA-fractie F.B. Diersen
NL CDU/CDA-fractie W. Elsinghorst
D SPD/PvdA-fractie Franz-Ludwig Blömker
D SPD/PvdA-fractie Heiko Schlatermund
D Partijloos Christa Lenderich
D CDU/CDA-fractie Clemens Lammerskitten
D CDU/CDA-fractie Niklas van Stein
D CDU/CDA-fractie Elisabeth Kroesen
Adviserende leden
Lidstaat Organisatie Naam
NL Provincie Overijssel Bertil Schulte
NL Provincie Gelderland Katharina Kampmann
D Bezirksregierung Münster Georg Veit
D Amt für Regionalentwicklung Weser-Ems Nikolaus Jansen
NL INTERREG-programmamanagement Jarno Meenink

2. Commissie economie en arbeidsmarkt

Dit omvat de thematische gebieden regionaal innovatiebeheer, arbeidsmarkt, vrijetijdsindustrie en ondernemerschap.

Voorzitter
Lidstaat Fractie Naam
D CDU/CDA-fractie Prof. Dr. Josef Gochermann
Vakmensen uit de deelregio’s van de EUREGIO
Lidstaat Deelregio (instelling) Naam
NL Gebied Regio Twente (Gemeente Hengelo) Henk van den Graven
NL Gebied Regio Twente (Regio Twente) NN: Opvolger Paul Mollink
NL Gebied Regio Twente (Regio Twente) NN: Opvolger Sandra van der Steen
NL Gebied Coe/Har/Om (Gemeente Coevorden) A. Kolk
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Berkelland) Gerjan Teselink
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Oude IJsselstreek) Myriam Bergervoet
D NRW-deel EUREGIO (Wirtschaftsförderungskonferenz Münsterland) Klaus Ehling
D NRW-deel EUREGIO (Wirtschaftsförderungskonferenz Münsterland) Petra Michalczak-Hülsman
D NRW-deel EUREGIO (IHK Nord Westfalen über Wifö-Konf.) Sven Wolf
D NRW-deel EUREGIO (HWK Münster über Wifö-Konf.) Thomas Harten
D Nds-deel EUREGIO (Landkreis Grafschaft Bentheim) Dr. Michael Kiehl
D Nds-deel EUREGIO (Osnabrücker Kommunen) Siegfried Averhage
Vertegenwoordigers uit de EUREGIO-raad
Lidstaat Fractie Naam
NL Fractie Zonder Grenzen J.W. Timmerman
NL Fractie Zonder Grenzen F. Aaldering
NL Fractie Zonder Grenzen B.H.S. Haamberg
NL Fractie Zonder Grenzen M. Jeliazkova
NL CDU/CDA-fractie T. ten Vergert
NL CDU/CDA-fractie H.Schothuis
D SPD/PvdA-fractie Thomas Kollmann
D SPD/PvdA-fractie Jürgen Lindemann
D CDU/CDA-fractie Thomas Nünning
D CDU/CDA-fractie Ansgar Mertens
D CDU/CDA-fractie Dr. Ulrich Möllenhof
D CDU/CDA-fractie Mathias Raabe
Adviserende leden
Lidstaat Organisatie Naam
NL Provincie Overijssel Peter Moorman
NL Provincie Gelderland Irene Xiang
D Bezirksregierung Münster Gunhild Wiering
D Amt für Regionalentwicklung Weser-Ems Rainer Meyer
D Vertegenwoordiging bedrijven (IHK Osnabrück-Emsland-Grafschaft Bentheim) Christian Weßling
NL Vertegenwoordiging bedrijven (Kamer van Koophandel) NN: Opvolger Ton ten Vergert
D Arbeitsagentur Coesfeld + Nordhorn Johann Meiners
NL UWV WERKbedrijf Jan-Willem te Dorsthorst
D Arbeitnehmerverbände (DGB Region Münsterland) Volker Nicolai-Koß
NL Arbeitnehmerverbände (FNV) Hans Hupkes
NL INTERREG-programmamanagement Jarno Meenink

3. Commissie duurzame ruimtelijke ontwikkeling

Dit omvat de thematische gebieden van ruimtelijke ordening, energie, water en milieu, infrastructuur en vervoer en klimaat.

Voorzitter
Lidstaat Fractie Naam
NL Fractie Zonder Grenzen Joost van Oostrum
Vakmensen uit de deelregio’s van de EUREGIO
Lidstaat Deelregio (instelling) Naam
NL Gebied Regio Twente (Regio Twente) NN: Opvolger Irma Lissberg
NL Gebied Regio Twente (Regio Twente) NN: Opvolger Annet Horstman
NL Gebied Regio Twente (Stichting Pioneering) Gerard Salemink
NL Gebied Coe/Har/Om (Gemeente Ommen) Alfred Gijlers
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Doetinchem) Han Teunissen
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Bronckhorst) Colin Rijmers
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Borken) Dr. Gerd Eckstein
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Warendorf) Martin Terwey
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Steinfurt) Heiner Bücker
D NRW-deel EUREGIO (Stadt Münster) Dr. Helga Kreft-Kettermann
D Nds-deel EUREGIO (Landkreis Grafschaft Bentheim) Bernd Oncken
D Nds-deel EUREGIO (Osnabrücker Kommunen) Dr. Winfried Wilkens
Vertegenwoordigers uit de EUREGIO-raad
Lidstaat Fractie Naam
NL SPD/PvdA-fractie A. de Vries
NL Fractie Zonder Grenzen NN: Opvolger R. Mos
NL Fractie Zonder Grenzen J. Nijhuis
NL Fractie Zonder Grenzen J.C. Laurens
NL CDU/CDA-fractie E. Wessels
NL CDU/CDA-fractie Malte Kramer
D SPD/PvdA-fractie NN: Opvolger Kai Hutzenlaub
D Fractie Zonder Grenzen Carsten Grawunder
D Partijloos Eliza Diekmann
D CDU/CDA-fractie Hendrik Klöpper
D CDU/CDA-fractie Elena Raupach
D CDU/CDA-fractie Clemens Lammerskitten
Adviserende leden
Lidstaat Organisatie Naam
NL Waterschappen (Waterschap Vechtstromen) E. Lievers
D Water (Landkreis Grafschaft Bentheim) Roberto Goncalves
NL Provincie Overijssel Rein Jonkhans
NL Provincie Gelderland Ellen Jansen
D Bezirksregierung Münster Matthias Schmied
D Amt für Regionalentwicklung Weser-Ems Markus Göbel
D Kammervertretung (IHK OS-EL-GB / IHK Nord Westfalen) Anke Schweda
NL Kamer van Koophandel / Ondernemingsvereniging (VNO NCW Midden) Rob Oostermeijer
D INTERREG-programmamanagement Daniel Wiesner