Commissieleden

Commissieleden2024-02-22T15:50:00+01:00

De drie EUREGIO-commissies “MOZER – maatschappelijke ontwikkeling”, “Economie en arbeidsmarkt” en “Duurzame ruimtelijke ontwikkeling” ondersteunen het werk van de EUREGIO. Deze commissies zijn analoog georganiseerd aan de drie speerpunten uit onze strategie ‘EUREGIO 2030’. De commissies bestaan uit 25 (“MOZER – Maatschappelijke ontwikkeling” en “Economie en arbeidsmarkt”) en 27 (“Duurzame ruimtelijke ontwikkeling”) stemgerechtigde leden, die afgevaardigd zijn door de EUREGIO-Raad, maar ook uit deskundigen van de lokale overheden. De commissies behandelen grensoverschrijdende kwesties en onderzoeken de ingediende aanvragen voor INTERREG-projecten op hun grensoverschrijdende toegevoegde waarde en haalbaarheid.

EUREGIO_-_Wat_we_doen_-_Onze_projecten

1. Commissie MOZER – maatschappelijke ontwikkeling

Dit omvat de onderwerpen sociaal-culturele ontmoetingen, gezondheid & sociale zaken, onderwijs & kwalificatie, en veiligheid.

Voorzitter
Lidstaat Fractie Naam
D SPD/PvdA-fractie Jürgen Coße
Experts uit de deelregio’s van de EUREGIO
Lidstaat Deelregio (instelling) Naam
NL Gebied Twente (Saxion) Marion Hemsing
NL Gebied Twente (Veiligheidsregio Twente) NN: Opvolger Ron Poot
NL Gebied Twente (Twente) NN: Opvolger Bert Oudenaarden
NL Gebied Coe/Har/Om (Gemeente Haardenberg) Ineke Lugies
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Aalten) Alexandra Arens
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Berkelland) Joost van Oostrum
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Borken) Elisabeth Büning
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Steinfurt) Tilmann Fuchs
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Warendorf) NN: Opvolger Isabel Limmer
D NRW-deel EUREGIO (Stadt Münster) Christiane Lösel
D Nds-deel EUREGIO (Emsländische Kommunen) Matthias Sils
D Nds-deel EUREGIO (Osnabrücker Kommunen) Hendrik Kettler
Vertegenwoordigers uit de EUREGIO-raad
Lidstaat Fractie Naam
NL SPD/PvdA-fractie M.P. Ouwehand
NL Fractie Zonder Grenzen R.W. Willering
NL Fractie Zonder Grenzen A.E.M. Janssen
NL Fractie Zonder Grenzen C. Sonderen
NL EuVP-fractie B. Stegeman
NL EuVP-fractie NN: Opvolger Jan-Christoph Wolber
D SPD/PvdA-fractie Franz-Ludwig Blömker
D SPD/PvdA-fractie Heiko Schlatermund
D Partijloos Christa Lenderich
D EuVP-fractie Clemens Lammerskitten
D EuVP-fractie Niklas van Stein
D EuVP-fractie N.N.: Opvolger Elisabeth Kroesen
Adviserende leden
Lidstaat Organisatie Naam
NL Provincie Overijssel NN: Opvolger Bertil Schulte
NL Provincie Gelderland Katharina Kampmann
D Bezirksregierung Münster NN: Opvolger Jan-Christoph Tonigs
D Amt für Regionalentwicklung Weser-Ems NN: Opvolger Nikolaus Jansen
D INTERREG-programmamanagement Lars Unland

2. Commissie economie en arbeidsmarkt

Dit omvat de thematische gebieden regionaal innovatiebeheer, arbeidsmarkt, vrijetijdseconomie en ondernemerschap.

Voorzitter
Lidstaat Fractie Naam
D EuVP Prof. Dr. Josef Gochermann
Experts uit de deelregio’s van de EUREGIO
Lidstaat Deelregio (instelling) Naam
NL Gebied Regio Twente (Gemeente Hengelo) L. van Nispen
NL Gebied Regio Twente (Twente) NN: Opvolger Paul Mollink
NL Gebied Regio Twente (Twente) NN: Opvolger Sandra van der Steen
NL Gebied Coe/Har/Om (Gemeente Coevorden) A. Kolk
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Berkelland) Gerjan Teselink
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Oude IJsselstreek) Myriam Bergervoet
D NRW-deel EUREGIO (Wirtschaftsförderungskonferenz Münsterland) Klaus Ehling
D NRW-deel EUREGIO (Wirtschaftsförderungskonferenz Münsterland) Petra Michalczak-Hülsman
D NRW-deel EUREGIO (IHK Nord Westfalen über Wifö-Konf.) Sven Wolf
D NRW-deel EUREGIO (HWK Münster über Wifö-Konf.) Thomas Harten
D Nds-deel EUREGIO (Landkreis Grafschaft Bentheim) Sandra Cichon
D Nds-deel EUREGIO (Osnabrücker Kommunen) Peter Vahrenkamp
Vertegenwoordigers uit de EUREGIO-raad
Lidstaat Fractie Naam
NL Fractie Zonder Grenzen C. van Dijk
NL Fractie Zonder Grenzen F. Aaldering
NL Fractie Zonder Grenzen M. Hebels
NL SPD/PvdA-fractie A. Peppelman
NL EuVP-fractie T. ten Vergert
D Fractie Zonder Grenzen Anne Katrin Herbermann
D SPD/PvdA-fractie Dr. Ulrich Möllenhof
D EuVP-fractie Gregor Krabbe
D EuVP-fractie Thomas Nünning
D EuVP-fractie Ewald Winter
D EuVP-fractie Thomas Kollmann
D EuVP-fractie Mathias Raabe
Adviserende leden
Lidstaat Organisatie Naam
NL Provincie Overijssel A. Weusthuis
NL Provincie Gelderland NN: Opvolger Irene Xiang
NL Vertegenwoordiging bedrijven (Kamer van Koophandel) NN: Opvolger Ton ten Vergert
NL UWV WERKbedrijf Jan-Willem te Dorsthorst
NL Vakbond (FNV) Gezina van der Ven
NL Vakbond (CNV) Jan Lammers
NL INTERREG-programmamanagement Jarno Meenink
D Bezirksregierung Münster Gunhild Wiering
D Amt für Regionalentwicklung Weser-Ems NN: Opvolger Rainer Meyer
D Vertegenwoordiging bedrijven (IHK Osnabrück-Emsland-Grafschaft Bentheim) Christian Weßling
D Arbeitsagentur Coesfeld + Nordhorn Frank Thiemann
D Vakbond (DGB Region Münsterland) Volker Nicolai-Koß

3. Commissie duurzame ruimtelijke ontwikkeling

Dit omvat de thematische gebieden van ruimtelijke ordening, energie, water en milieu, infrastructuur en vervoer en klimaat.

Voorzitter
Lidstaat Fractie Naam
NL Fractie Zonder Grenzen Joost van Oostrum
Experts uit de deelregio’s van de EUREGIO
Lidstaat Deelregio (instelling) Naam
NL Gebied Twente (Twente) NN: Opvolger Irma Lissberg
NL Gebied Twente (Twente) NN: Opvolger Annet Horstman
NL Gebied Twente (Stichting Pioneering) Gerard Salemink
NL Gebied Coe/Har/Om (Gemeente Ommen) NN: Opvolger Alfred Gijlers
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Doetinchem) NN: Opvolger Han Teunissen
NL Gebied Regio Achterhoek (Gemeente Bronkhorst) NN: Opvolger Colin Rijmers
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Borken) Dr. Gerd Eckstein
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Warendorf) Martin Terwey
D NRW-deel EUREGIO (Kreis Steinfurt) NN: Opvolger Heiner Bücker
D NRW-deel EUREGIO (Stadt Münster) Dr. Grit Müller
D Nds-deel EUREGIO (Landkreis Grafschaft Bentheim) Bernd Oncken
D Nds-deel EUREGIO (Osnabrücker Kommunen) Dr. Winfried Wilkens
Vertegenwoordigers uit de EUREGIO-raad
Lidstaat Fractie Naam
NL SPD/PvdA-fractie Nicolien Boekhoudt
NL Fractie Zonder Grenzen J. de Lange
NL Fractie Zonder Grenzen E. op den Dries
NL EuVP-fractie E. Wessels
NL EuVP-fractie S. Tiethoff
NL EuVP-fractie R. Zijlstra
D SPD/PvdA-fractie Robert Giddens
D Fractie Zonder Grenzen Peter Horstmann
D Fractie Zonder Grenzen Carsten Grawunder
D EuVP-fractie Eliza Diekmann
D EuVP-fractie NN: Opvolger Hendrik Klöpper
D EuVP-fractie Clemens Lammerskitten
Adviserende leden
Lidstaat Organisatie Naam
NL Waterschappen (Waterschap Vechtstromen) R. Gerard
NL Provincie Overijssel Rein Jonkhans
NL Provincie Gelderland Ellen Jansen
NL Kamer van Koophandel / Ondernemingsvereniging (VNO NCW Midden) NN: Opvolger Rob Oostermeijer
D Water (Landkreis Grafschaft Bentheim) Roberto Goncalves
D Bezirksregierung Münster Britta Kraus
D Amt für Regionalentwicklung Weser-Ems Markus Göbel
D Kammervertretung (IHK OS-EL-GB / IHK Nord Westfalen) Anke Schweda
D INTERREG-programmamanagement Daniel Wiesner