Home>Wie we zijn>Regio & leden

Regio & leden

Regio & leden2020-10-08T13:11:29+01:00

De EUREGIO heeft een oppervlakte van ongeveer 13.000 km². In het gebied wonen bijna 3,4 miljoen mensen. Ongeveer twee derde van het gebied en de bevolking behoren tot het Duitse en een derde tot het Nederlandse grondgebied. Aan Duitse kant strekt de regio zich uit over delen van de deelstaten Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen. Aan Nederlandse zijde horen delen van de provincies Gelderland, Overijssel en Drenthe bij de EUREGIO. In totaal behoren 129 gemeenten, (Land-)Kreise en waterschappen bij de EUREGIO. Het Secretariaat is gevestigd bij de grensovergang in Gronau/Enschede.

Kaart met alle regio's van de EUREGIO

In Nedersaksen omvat het EUREGIO-gebied de Landkreis Grafschaft Bentheim, de Landkreis Osnabrück, de Stadt Osnabrück en de gemeenten Emsbüren, Salzbergen en Spelle (Landkreis Emsland). In Noordrijn-Westfalen horen de Stadt Münster en alle Kreise van het Münsterland (Borken, Coesfeld, Steinfurt, Kreis Warendorf) bij de EUREGIO.

In Nederland maken de Regio Achterhoek (Gelderland) en de Regio Twente, de gemeenten Ommen en Hardenberg (Overijssel) en de gemeente Coevorden (Drenthe) deel uit van het EUREGIO-gebied.

De EUREGIO-leden

De EUREGIO telt 129 aangesloten gemeenten – 104 aan Duitse en 25 aan Nederlandse zijde. Sommige gemeenten zijn indirect aangesloten via hun respectievelijke Kreise. Alle aangesloten gemeenten en waterschappen zijn vertegenwoordigd in het Algemeen Bestuur, dat eenmaal per jaar bijeen komt.

Gemeenten, Waterschappen en Kreise in het EUREGIO-gebied
NEDERLAND Internetadres
Regio Twente www.regiotwente.nl
Gemeente Almelo www.almelo.nl
Gemeente Borne www.borne.nl
Gemeente Dinkelland www.dinkelland.nl
Gemeente Enschede www.enschede.nl
Gemeente Haaksbergen www.haaksbergen.nl
Gemeente Hellendoorn www.hellendoorn.nl
Gemeente Hengelo www.hengelo.nl
Gemeente Hof van Twente www.hofvantwente.nl
Gemeente Losser www.losser.nl
Gemeente Oldenzaal www.oldenzaal.nl
Gemeente Rijssen-Holten www.rijssen-holten.nl
Gemeente Tubbergen www.tubbergen.nl
Gemeente Twenterand www.twenterand.nl
Gemeente Wierden www.wierden.nl
Regio Achterhoek www.achterhoek2020.nl
Gemeente Aalten www.aalten.nl
Gemeente Berkelland www.gemeenteberkelland.nl
Gemeente Bronckhorst www.bronckhorst.nl
Gemeente Doetinchem www.doetinchem.nl
Gemeente Montferland www.montferland.info
Gemeente Oost Gelre www.oostgelre.nl
Gemeente Oude IJsselstreek www.oude-ijsselstreek.nl
Gemeente Winterswijk www.winterswijk.nl
Individueel deelnemende gemeenten
Gemeente Coevorden www.coevorden.nl
Gemeente Hardenberg www.hardenberg.nl
Gemeente Ommen www.ommen.nl
Waterschappen
Waterschap Rijn en Ijssel (voor een deelgebied) www.wrij.nl
Waterschap Vechtstromen (voor een deelgebied) www.vechtstromen.nl
DUITSLAND
Kreis Borken www.kreis-borken.de
Stadt Ahaus www.ahaus.de
Stadt Bocholt www.bocholt.de
Stadt Borken www.borken.de
Stadt Gescher www.gescher.de
Stadt Gronau www.gronau.de
Gemeinde Heek www.heek.de
Gemeinde Heiden www.heiden.de
Stadt Isselburg www.isselburg.de
Gemeinde Legden www.legden.de
Gemeinde Raesfeld www.raesfeld.de
Gemeinde Reken www.reken.de
Stadt Rhede www.rhede.de
Gemeinde Schöppingen www.schoeppingen.de
Stadt Stadtlohn www.stadtlohn.de
Gemeinde Südlohn www.südlohn.de
Stadt Velen www.velen.de
Stadt Vreden www.vreden.de
Kreis Coesfeld www.kreis-coesfeld.de
Gemeinde Ascheberg www.ascheberg.de
Stadt Billerbeck www.billerbeck.de
Stadt Coesfeld www.coesfeld.de
Stadt Dülmenw www.duelmen.de
Gemeinde Havixbeck www.havixbeck.de
Stadt Lüdinghausen www.luedinghausen.de
Gemeinde Nordkirchen www.nordkirchen.de
Gemeinde Nottuln www.nottuln.de
Stadt Olfen www.olfen.de
Gemeinde Rosendahl www.rosendahl.de
Gemeinde Senden www.gemeinde-senden.de
Stadt Münster www.muenster.de
Kreis Steinfurt www.kreis-steinfurt.de
Gemeinde Altenberge www.altenberge.de
Stadt Emsdetten www.emsdetten.de
Stadt Greven www.greven.net
Gemeinde Hopsten www.hopsten.de
Stadt Horstmar www.horstmar.de
Stadt Hörstel www.hoerstel.de
Stadt Ibbenbüren www.ibbenbueren.de
Gemeinde Ladbergen www.ladbergen.de
Gemeinde Laer www.laer.de
Stadt Lengerich www.lengerich.de
Gemeinde Lienen www.lienen.de
Gemeinde Lotte www.lotte.de
Gemeinde Metelen www.metelen.de
Gemeinde Mettingen www.mettingen.de
Gemeinde Neuenkirchen www.neuenkirchen.de
Gemeinde Nordwalde www.nordwalde.de
Stadt Ochtrup www.ochtrup.de
Gemeinde Recke www.recke.de
Stadt Rheine www.rheine.de
Gemeinde Saerbeck www.saerbeck.de
Stadt Steinfurt www.steinfurt.de
Stadt Tecklenburg www.tecklenburg.de
Gemeinde Westerkappeln www.gemeinde-westerkappeln.de
Gemeinde Wettringen www.wettringen.de
Kreis Warendorf www.kreis-warendorf.de
Stadt Ahlen www.ahlen.de
Stadt Beckum www.beckum.de
Gemeinde Beelen www.beelen.de
Stadt Drensteinfurt www.drensteinfurt.de
Stadt Ennigerloh www.stadt-ennigerloh.de
Gemeinde Everswinkel www.everswinkel.de
Stadt Oelde www.oelde.de
Gemeinde Ostbevern www.ostbevern.de
Stadt Sassenberg www.sassenberg.de
Stadt Sendenhorst www.sendenhorst.de
Stadt Telgte www.telgte.de
Gemeinde Wadersloh www.wadersloh.de
Stadt Warendorf www.warendorf.de
Landkreis Grafschaft Bentheim www.grafschaft-bentheim.de
Stadt Bad Bentheim www.stadt-badbentheim.de
Samtgemeinde Emlichheim www.emlichheim.de
Samtgemeinde Neuenhaus www.neuenhaus.de
Stadt Nordhorn www.nordhorn.de
Samtgemeinde Schüttorf www.schuettorf.de
Samtgemeinde Uelsen www.uelsen.de
Gemeinde Wietmarschen www.wietmarschen.de
Landkreis Osnabrück www.landkreis-osnabrueck.de
Samtgemeinde Artland www.artland.de
Gemeinde Bad Essen www.badessen.de
Stadt Bad Iburg www.badiburg.de
Gemeinde Bad Laer www.bad-laer.de
Gemeinde Bad Rothenfelde www.bad-rothenfelde.de
Gemeinde Belmw www.belm.de
Samtgemeinde Bersenbrück www.Bersenbrueck.de
Gemeinde Bissendorf www.bissendorf.de
Gemeinde Bohmte www.bohmte.de
Stadt Bramsche www.bramsche.de
Stadt Dissen a.T.W. www.dissen.de
Samtgemeinde Fürstenau www.bippen.de
Stadt Georgsmarienhütte www.georgsmarienhuette.de
Gemeinde Glandorf www.glandorf.de
Gemeinde Hagen a.T.W. www.hagen-atw.de
Gemeinde Hasbergen www.hasbergen.de
Gemeinde Hilter www.hilter.de
Stadt Melle www.melle.de
Samtgemeinde Neuenkirchen www.neuenkirchen-os.de
Gemeinde Ostercappeln www.ostercappeln.de
Gemeinde Wallenhorst www.wallenhorst.de
Stadt Osnabrück www.osnabrueck.de
Landkreis Emsland www.emsland.de
Gemeinde Emsbüren www.emsbueren.de
Gemeinde Salzbergen www.salzbergen.de
Samtgemeinde Spelle www.spelle.de