Op 18 mei 2025 om 15:00 uur vindt in de gemeente Südlohn het concert ‘‘80 Jaar Vrijheid’’ plaats bij de meiboom in het centrum van Südlohn. Het concert wordt georganiseerd in het kader van het einde van de Tweede Wereldoorlog 80 jaar geleden en de “Europawochen 2025”. De gemeente Südlohn wil met dit kleinschalige openluchtconcert een voorbeeld stellen voor vrijheid en vreedzaam samenleven.
Deelnemers zijn onder meer het Euregionaal Jeugdorkest met jongeren uit Nederland en Duitsland en de Chorgemeinschaft St. Vitus & St. Jakobus. Seong-Hwa Kim geeft leiding aan het koor. Alle geselecteerde liederen zijn gekoppeld aan het thema 80 jaar vrede. Tijdens het concert komt ook het Europese volkslied voorbij. Het volkslied is gebaseerd op Beethovens ‘Ode aan de Vreugde’.
Na het optreden van het koor zullen ‘De Eierjongens’ uit Winterswijk nog verdere invulling geven aan het programma.
Het concert is een tegenhanger van het optreden van het Euregionaal Jeugdorkest op Bevrijdingsdag op 5 mei in het Vrijheidspark in Winterswijk. Het concert wordt medegefinancierd door het INTERREG-programma Duitsland-Nederland met middelen uit het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (EFRO) van de Europese Unie.
